Porovnejte jednoduše 2 webové stránky vedle sebe


Jednou z novinek v Internet Exploreru 9 (IE9) je možnost vzít záložku a vytáhnout ji z aktuálního okna. Stačí ji uchopit myší, mít stále stisknuté levé tlačítko, a umístit na požadované místo. V případě, že pracujete s širokoúhlým displejem nebo se dvěma monitory, pak je to skvělá funkce, která vám ušetří hodně času. Tato funkce se hodí i v případech, kdy čtete jednu stránku a potřebujete z nějakého důvodu ještě informace ze stránky druhé nebo ve webovém rozhraní vytvářet rovnou dokument v Office Web Apps. Je pak možné vše jednoduše porovnat.

Více otevřených oken Internet Exploreru 9 (3 okna, 2 monitory, možnost práce ve třech stránkách)

Obr. Více otevřených oken Internet Exploreru 9 (3 okna, 2 monitory, možnost práce ve třech stránkách)

Vedle možnosti vzít stránku a oddělit ji z aktuálního okna prohlížeče je zde i možnost stránku vrátit zpět do okna IE9. To provedete uchopením záložky, za stálého držení levého tlačítka myši, a přetažením okna vedle existujících záložek. To se může hodit například ve chvíli, kdy vybíráte na internetu zboží a porovnáváte možnosti. Lze pak vzít horké kandidáty na finální výběr a ty si jednoduše dávat do jednoho okna. Další uplatnění by mohla tato funkce najít na intranetových portálech, kdy bude více a více programů s pokročilou funkcionalitou běžet ve webovém prohlížeči.

Uživatelé systému Windows 7, kteří si navykli pracovat s více okny a využívají funkce zarovnání 2 oken vedle sebe, si tuto novinku rychle osvojí a začnou rychle využívat. IE9 si můžete stáhnout a vyzkoušet v systémech Windows 7 a Windows Vista.

Comments (0)

Skip to main content