Vyhledávejte a nakupujte na Alza.cz jednodušeji


Internetový obchod Alza.cz umožňuje svým zákazníkům rychle najít potřebné informace o zboží, které je zajímá. Nyní lze využít akcelerátor pro vyhledávání zboží na libovolné stránce, aniž byste museli tuto stránku opustit. Druhou možností je pak vizuální vyhledávání, které vám v pravém horním okně Internet Exploreru zobrazí nejen textové výsledky vyhledávání, ale také obrázek, krátký popis zboží a cenu. Skvělou výhodou je, že si můžete tento výsledek zobrazit na libovolné stránce, aniž byste ji museli opustit.

Jak to celé funguje?

1. Princip akcelerátoru je jednoduchý. Jsem například na stránce o Windows 7 a zaujala mě možnost upgradovat můj počítač se systémem Windows 7 Starter na Windows 7 Home Premium pomocí Windows Anytime Upgrade. Označím na dané stránce text WAU pomocí myši, objeví se mi modrá ikonka akcelerátoru, na kterou kliknu levým tlačítkem a najedu na položku „Vyhledat produkt na Alza.cz“. V náhledovém okně se mi zobrazí výsledky vyhledávání, aniž bych musel danou stránku opouštět. Mohu si tak pohodlně vybrat to co hledám, aniž bych opustil právě navštívenou stránku. V případě, že chci rovnou přejít do online obchodu Alza.cz, stačí kliknout na položku „Vyhledat produkt na Alza.cz“, kdy se otevře nová barevná záložka s výsl edky vyhledávání daného textového řetězce.

Vyhledání produktu na Alza.cz pomocí akcelerátoru

2. Vizuální vyhledávání je vlastně rozšířením běžného vyhledávání proti konkrétní webové stránce. Opět si vše vysvětlíme na stejném příkladě. Na stránce Windows Anytime Upgrade budu chtít zobrazit rychle nabídku tohoto zboží na Alza.cz. V pravém horním rohu vyhledávání vyberu kliknutím na šipku vedle ikony lupy Alza.cz. Vyhledávací okno bude následně zobrazovat ten vyhledávač, který jsem označil, v našem případě ikonu Alzy a textem Alza.cz. Teď už stačí jenom zadat požadovaný text „WAU“. Po zadání tohoto textu se objeví nabídka odpovídající danému textu v online obchodě Alza.cz. V případě, že se zobrazí to co potřebuji, jediným kliknutím přejdu na detail tohoto zboží.

Vizuální vyhledávání na Alza.cz

Princip akcelerátorů a vizuálního vyhledávání je jednoduchý. Stačí si na tento způsob vyhledávání dodatečných informací zvyknout a následně už šetříte svůj čas. V současné době je k dispozici několik akcelerátorů pro české servery a vizuální vyhledávání. Zajímavými příklady jsou Mapy.cz, slovníky pro překlad slov z angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny a ruštiny, slovník cizích slov nebo Wikipedia.

Comments (1)

  1. hujer says:

    hmno, to je teda paráda .. možnost vyhledat zboží v totálně předraženém shopu ..

Skip to main content