5 základních zkratek v Internet Exploreru 8, které vám ušetří čas


Internet Explorer 8Klávesové zkratky jsou skvělým pomocníkem při úspoře času. Většina z nás si ale zapamatuje pouze několik, které pak používá a mnozí z nás nepoužívají klávesové zkratky vůbec. Je to ale škoda, protože každá uspořená vteřina může v součtu za rok nebo dokonce léta představovat i několik hodin či dní. Proto se tato investice do úspory našeho času zaručeně vrátí.

Které zkratky jsou tedy ty nejdůležitější?

  1. Označení adresního řádku – Alt+D. V aktivním okně Internet Exploreru stačí zmáčknout kombinaci těchto dvou kláves a označí se text v adresním řádku, který můžete přepsat požadovaným slovem nebo adresou.

  2. Zobrazení naposledy navštívených stránek, tak jak si je pamatuje Internet Explorer – F4. Po stisknutí klávesy F4 v aktivním okně Internet Exploreru se objeví seznam naposledy zadaných textů do adresního řádku, historie a oblíbené položky.
  3. Přidání právě prohlížené stránky mezi oblíbené položky – Ctrl+D. Při prohlížení narazíte občas na stránky, které byste chtěli mít dlouhodobě k dispozici. Stačí tedy stisknout tuto kombinaci kláves a jednoduše přidáte danou stránku mezi oblíbené položky. Další možností, jak být ještě efektivnější, je přidání si těch nejčastěji otvíraných stránek mezi Seznamy odkazů Internet Exploreru na hlavní liště systému Windows 7.
  4. Vyhledávání konkrétního textu na stránce – Ctrl+F. Čím je na stránce více textu, tím je tato funkce potřebnější. Stačí stisknout kombinaci těchto dvou tlačítek a objeví se vám malá lištička s vyhledávacím oknem. Stačí do ní zadat požadovaný text a ten se následně vyhledá na dané stránce. Můžete pak přecházet mezi jednotlivými výskyty daného textu, než najdete ten správný.
  5. Otevření nové záložky – Ctrl+T. Asi nejčastější činnost, kterou děláme několikrát za den, je právě otvírání nových záložek. I když je otevření nové záložky pomocí myši jednoduché, může být tato klávesová zkratka velmi dobrým způsobem, jak být ještě rychlejší.

Kompletní seznam všech klávesových zkratek pro Internet Explorer 8.

Comments (0)

Skip to main content