Kanály RSS, k čemu to vlastně je a jak to funguje v Internet Exploreru 8?


Poměrně často se setkáváme s uživateli, kteří neznají RSS kanály a k čemu jsou dobré. Protože žijeme v informačním věku a počet zpráv, novinek, zajímavostí, nabídek se na nás hrne ze všech stran, je dobré mít k ruce nástroj, který nám pomůže zachytit ty informace, které nás zajímají a naopak strávit co nejméně času s těmi, které jsou pouhým žroutem našeho času. A právě pro tyto účely lze skvěle využít RSS kanály.

Jak na to?

1. Zamyslete se nad webovými stránkami, které poměrně často navštěvujete, například kvůli různým článkům, novinkám apod.

2. Otevřete si tyto nejčastěji navštěvované stránky a zjistěte, zda-li nabízejí RSS kanál (případně Atom). To poznáte jednoduše prostřednictvím Internet Exploreru 8 tak, že se vám ikonka na hlavní liště zabarví do oranžova (viz. obrázek)

Práce s RSS kanály v aplikaci IE 8

Poznámka: V případě, že je na dané stránce k dispozici také oblast WebSlice, zobrazí se tato ikonka zeleně a je nutné vybrat z nabídky RSS kanál (viz. obrázek – stránka se třemi oblastmi WebSlice a jedním RSS kanálem).

Práce s RSS kanály v aplikaci IE 8

3. Přidejte si RSS kanál do Internet Exploreru 8 k jeho sledování. Stačí vybrat požadovaný RSS kanál, jednoduchým kliknutím na ikonku, v našem případě RSS Živě.cz. Následně se zobrazí okno s RSS kanály konkrétní webové stránky.

Práce s RSS kanály v aplikaci IE 8

4. Nahoře je nabídka Přihlásit k odběru tohoto kanálu (Subscribe to this feed). Kliknutím na tento odkaz se provede přidání RSS kanálu do oblíbených položek. Volbu ještě potvrdíte v dialogové okně, kde máte také možnost si zvolit vlastní název a přiřadit daný kanál do složky. Tím zajistíte lepší přehlednost do budoucna.

Práce s RSS kanály v aplikaci IE 8

5. RSS kanály si následně můžete zobrazovat buď kliknutím na daný kanál v Oblíbených položkách Internet Exploreru, záložka Informační kanály, nebo ho sledovat v některém ze svých e-mailových klientů, jako je Microsoft Outlook nebo Windows Live Mail.

Práce s RSS kanály v aplikaci IE 8

Comments (0)

Skip to main content