Internet Explorer 8 a technologie SmartScreen Filter


Technologie SmartScreen Filter chrání uživatele Internet Exploreru 8 před útoky škodlivého softwaru a úspěšně zamezuje phishingu. Od března 2009, kdy byla uvolněna finální verze prohlížeče Internet Explorer 8, SmartScreen Filter zablokoval přes 560 milionů pokusů o stažení škodlivého softwaru, průměrně tedy přes 3 miliony denně!

Bezpečnostní test webových prohlížečů jasně ukázal, že technologie SmartScreen Filter je účinná. Celý report je k dispozici.

SmartScreen Filter

Starší verze prohlížečů, Internet Explorer 6 a 7, neobsahují technologii SmartScreen Filter a proto neposkytují stejně účinnou ochranu proti škodlivému softwaru. Pokud tedy rodina a přátelé nemají aktuální verzi prohlížeče, doporučte jim z důvodů bezpečnosti přechod na Internet Exlorer 8.

I když Internet Explorer 8 nabízí nejlepší možnou zabudovanou ochranu proti škodlivému softwaru využívajícího sociální inženýrství, měli byste se řídit základními doporučeními pro on-line bezpečnost:

  • Ověřit, že je SmartScreen Filter v Internet Exploreru 8 zapnutý – položka Zabezpečení (Safety) na hlavní liště Internet Exploreru
  • Používat antivirovou ochranu z důvěryhodného zdroje a udržovat ji aktuální. V případě, že nemáte antivirovou ochranu, můžete pro nekomerční využití použít zdarma Microsoft Security Essentials.
  • Ověřit zapnutí firewallu v systému Windows. Zapnutí ověříte v Ovládacích panelech (Control Panel) a vyhledáním nastavení brány Firewall. V systémech Windows Vista a Windows 7 můžete stisknout tlačítko Start a zadat text Firewall, následně zjistit stav nastavení brány Firewall.
  • Umožnit automatické aktualizace systému Windows a dalšího softwaru společnosti Microsoft pomocí služby automatických aktualizací. Nastavení provedete v Ovládacích panelech (Control Panel).
  • V případě, že obdržíte e-mail z neznámeho zdroje, neklikejte na odkazy v této zprávě a raději ji smažte. V případě, že součástí e-mailové zprávy je příloha a obdrželi jste ji z neznámého zdroje, opět ji buď smažte, případně uložte do počítače a prověřte aktualizovaným antivirovým programem.

Zablokování nebezpečného stahování

Další informace a doporučení najdete zde.

Comments (0)

Skip to main content