Facebook doplňky pro IE 8


V tomto článku si představíme jedny z nejzajímavějších doplňků Internet Exploreru 8 pro práci se sociální sítí Facebook a technologie, pomocí kterých byly vytvořeny.

Akcelerátor Share on Facebook (Sdílet na Facebooku)

Akcelerátor Share on Facebook (Sdílet na Facebooku) umožňuje jednoduše a rychle sdílet jakýkoliv text, odkaz nebo internetovou stránku s přáteli na sociální síti Facebook pomocí dvou kliků myši. Akcelerátor lze vyvolat označením textu, odkazu nebo kliknutím pravého tlačítka myši v jakékoliv části stránky.

Instalace akcelerátoru: http://www.ieaddons.com/cs/details/204/Share_on_Facebook/

Akcelerátor „Share on Facebook“

Pro vývojáře se skutečná technologická krása tohoto akcelerátoru skrývá v jeho jednoduchosti. Ve skutečnosti se totiž jedná o prostý XML soubor, který je založen na specifikaci OpenServiceDescription. Tvorba obdobných doplňků je tedy více než snadná.

Facebook Web Slice

Bez ohledu na to, na jaké internetové stránce se nacházíte, můžete kdykoliv zjistit, co se děje ve vaší Facebook síti. Pokud si nainstalujete tuto oblast Web Slice, můžete se jednoduše jedním klikem myši podívat na nejnovější aktualizace stavů vašich přátel.

Instalace oblasti Web Slice: http://www.ieaddons.com/cs/details/social/Facebook_Web_Slice/

Oblast Web Slice Facebook  zobrazuje nedávné aktualizace stavů.

Tato oblast Web Slice využívá Facebook Connect API pro spojení s vaším Facebook účtem a zobrazuje upozornění v případě aktualizace obsahu. Spoluautorem tohoto doplňku je MVP Konstantinos Pantos, kterému patří díky za tento příspěvek komunitě.

Poskytovatel vyhledávání Facebook

Potřebujete někoho najít na Facebooku? Můžete k tomu využít vyhledávácí pole Internet Exploreru.

Instalace Poskytovatele vyhledávání: http://www.ieaddons.com/cs/details/searchhelpers/Facebook/

Vyhledávání na Facebooku přes vyhledávácí pole Internet Exploreru

Tento doplněk je také postaven na XML souboru, který popisuje datové úložiště, které se bude prohledávat.

Panel nástrojů Facebook (Facebook Toolbar)

Tento panel nástrojů elegantně kombinuje všechny předchozí uvedené doplňky, umožňuje aktualizovat příspěvky na vaší Zdi, vyhledávat na Facebooku a sdílet aktuálně navštívenou stránku s přáteli. K tomu obsahuje rychlou navigaci k nejpoužívanějším částem Facebooku, jako jsou Fotogalerie, váš profil a další. Také upozorňuje notifikacemi na nové události (žádosti o přátelství, aktualizace stavů přátel apod.), zajímavou funkcí je i postranní panel (sidebar), ve kterém se zobrazují poslední aktualizace stavů od všech Vašich přátel.

Instalace panelu nástrojů: http://www.facebook.com/toolbar#!/toolbar?v=app_4949752878

Panel nástrojů Facebook

Zdrojový kód je volně k dispozici na serveru github.

Díky Facebook týmu za tyto skvělé rozšíření a doplňky.

Pokud máte nějaké nápady či připomínky k těmto rozšířením nebo nás chcete upozornit na další zajímavé doplňky pro Internet Explorer, využijte prosím komentářů k tomuto článku.

Další zajímavé doplňky pro Internet Explorer naleznete v Galerii doplňků.

Comments (0)

Skip to main content