Výběr prohlížeče v systémech Windows


Od začátku března 2010 je uživatelům systému Windows XP, Vista a 7 nabízen výběr prohlížeče. Prostřednictvím služby Windows Update se do počítače stáhne krátká aktualizace, která detekuje prohlížeč daného počítače a v závislosti na tom provede tyto činnosti:

  1. Umístění ikony Výběr prohlížeče (Browser Choice) na Plochu počítače (XP, Vista, 7)
  2. V případě, že je jako výchozí prohlížeč daného uživatele nastaven Internet Explorer 6, 7, 8, dojde k zobrazení okna výběr prohlížeče. K dispozici je celkem 12 nejpoužívanějších prohlížečů. Pořadí prvních 5 je náhodně generováno. Uživatel si může následně vybrat prohlížeč, který preferuje, případně dané okno zavřít.

    Výběr prohlížeče v systémech Windows

  3. U systému Windows 7 dojde navíc k odepnutí ikony Internet Exploreru 8 (IE8) z hlavního panelu. IE8 je i nadále nainstalován na počítači a uživatel musí opět připnout prohlížeč na hlavní panel. Jak na to je popsáno zde.
  4. Aktualizace neodinstaluje Internet Explorer z počítače, pouze umožní doinstalaci dalších prohlížečů.

Doporučujeme všem uživatelům, aby přešli na nejnovější verzi Internet Exploreru, v tuto chvíli IE8. Ta poskytuje mnoho nových funkcí, které zkrátí běžné činnosti na Internetu, jako je vyhledávání, zobrazení dodatečných informací a zároveň ochrání lépe uživatele před útoky typu phishing a útoky na sociálních sítích. To navíc potvrzuje i studie společnosti NSS Labs.

Více podrobností o výběru prohlížeče najdete zde.

Comments (0)

Skip to main content