Počítač na stánek snadno a rychle – kioskový režim IE


Aplikaci Internet Explorer můžete snadno přepnout do celoobrazovkového režimu, který umožňuje přístup pouze k webovým stránkám. Tuto funkci můžete využít například, pokud připravujete počítač na prezentační stánek, který bude sloužit jako kiosek.

Varování: Než kioskový režim vyzkoušíte, seznamte se níže v článku, jak jej lze vypnout.

Spuštění kioskového móduKlikněte na tlačítko Start, do pole hledání zadejte iexplore -k www.microsoft.cz a klikněte na nabízenou položku v sekci Programy.

(Tento postup platí pro Windows 7/Windows Vista. Ve Windows XP klikněte na tlačítko Start a následně klikněte na příkaz Spustit, kde do pole Otevřít napište iexplore -k www.microsoft.cz a klikněte na OK.)

Aplikace Internet Explorer je nyní spuštěna v celoobrazovkovém režimu (zobrazuje stránku www.microsoft.cz), záhlaví, nabídky, panely nástrojů, stavový řádek a hlavní panel systému Windows nejsou rovněž zobrazeny.

Stisknutím kombinace kláves ALT+TAB nebo CTRL+ALT+DEL se ale můžete přepnout do jiných spuštěných programů. V celoobrazovkovém režimu nemáte přístup k ploše systému Windows, dokud aplikaci Internet Explorer neukončíte (ukončení provedete například kombinací kláves ALT + F4)

Comments (0)

Skip to main content