Chraňte vaše děti s Poradcem při hodnocení obsahu


Jako rodič můžete mít obavy, s čím se vaše děti při práci s webem setkají. Aplikace Internet Explorer nabízí funkci Poradce při hodnocení obsahu, kterou lze použít k určení webových stránek, které si vaše rodina může prohlížet. Pomocí Poradce při hodnocení obsahu lze dětem umožnit přístup k určité skupině povolených webových stránek a zabránit jim navštěvovat stránky jiné. Seznamte se s možnostmi této funkce.


Poradce při hodnocení obsahu zapnete, přejdete-li v nabídce Nástroje na nastavení Možnosti Internetu a poté v kartě Obsah kliknete na Povolit.


Povolení Poradce při hodnocení obsahu


Pokud stránka, kterou se vaše dítě chystá navštívit, obsahuje hodnocení pro některou z uvedených kategorií, můžete pomocí jezdce nastavit, zda bude zobrazení takové stránky povoleno, nebo ne. 


Pravidla pro jednotlivé kategorie


V kartě Schválené servery můžete vytvořit seznam webů, které je dovoleno zobrazit vždy nebo které není dovoleno zobrazit nikdy (bez ohledu na jejich hodnocení).


Za pozornost stojí i nastavení v kartě Obecné, kde můžete rozhodnout, zda bude dovoleno zobrazit web, který nemá přiděleno hodnocení.


Povolený webů bez hodnocení


Po dokončení nastavování Poradce při hodnocení obsahu klikněte na tlačítko OK. Budete vyzváni k zadání bezpečnostního hesla, pomocí kterého budete moci měnit nastavení v budoucnu.


Nyní je Poradce při hodnocení obsahu zapnut a rozhoduje na základě pravidel, zda bude webová stránka zobrazena nebo ne. Funkci můžete vypnout kliknutím na tlačítko Zakázat, které se nachází v kartě Obsah.

Comments (0)

Skip to main content