Jak fungují akcelerátory v Internet Exploreru 8


Akcelerátory zrychlují a zjednodušují každodenní aktivity na webu. Nikdy dříve nebylo snazší například přeložit neznámé slovo do češtiny nebo nalézt na mapě vybranou adresu. A jak tedy s akcelerátory pracovat?

1) Pokud v Internet Exploreru 8 na nějaké stránce vyberete myší kousek textu, zobrazí se u něj modrá ikona akcelerátoru:

Označení textu a zobrazení ikony akcelerátoru 

2) Když na modrou ikonu akcelerátoru najedete kurzorem myši a kliknete na ní, zobrazí se menu s nainstalovanými akcelerátory, které jsou k dispozici:

Nabídka akcelerátorů 

3) Nyní stačí umístit kurzor myši nad vhodný akcelerátor, který chcete použít. (V některých případech je potřeba na akcelerátor kliknout.)

    V tomto případě chceme na mapě zobrazit adresu pomocí služby Mapy.cz:

Zobrazení mapy 

4) Některé akcelerátory nabízí další funkce. Například náš vybraný akcelerátor umožňuje ze svého rozhraní mapou zoomovat, pomocí myši se mapou posouvat a kliknutím na vyznačený bod zobrazit celou mapu v samostatné záložce prohlížeče.

Kde akcelerátory sehnat a jak je nainstalovat
Akcelerátory od českých poskytovatelů naleznete v samostatné sekci české Galerie doplňků aplikace Internet Explorer Explorer 8.

1) V galerii vyberte akcelerátor, který chcete nainstalovat, a klikněte na tlačítko “Přidat do Internet Exploreru”. (V našem případě provedeme instalaci akcelerátoru Mapy.cz):

Přídání akcelerátoru z galerie 

2) V dialogovém okně, které se zobrazí, zvolte “Přidat”

Přidat akcelerátor 
 

3) Nově nainstalovaný akcelerátor se nachází v menu dostupných akcelerátorů pod položkou “Všechny akcelerátory

Všechny akcelerátory 

4) Chcete-li nově nainstalovaný akcelerátor používat častěji, můžete jej přesunout do hlavní nabídky akcelerátorů, aby byl přístupný na jedno kliknutí. V nabídce “Všechny akcelerátory“ klikněte na “Spravovat akcelerátory…”. Poté myší označte oblíbený akcelerátor a klikněte na tlačítko “Nastavit jako výchozí”.

Nastavit jako výchozí akcelerátor

 

Seznam akcelerátorů od zahraničních poskytovatelů zobrazíte, když změníte zemi Galerie doplňků pro aplikace Internet Explorer 8 (nastavuje se v pravém horním rohu).

Pokud prohlížeč Internet Explorer 8 přes jeho výhody ještě nepoužíváte, můžete si jej stáhnout zde.

 

Jan Šteberl

Comments (1)

  1. Jak si vytvořit vlastní Akcelerátor?

Skip to main content