Windows Server 2016 oraz System Center 2016 oficjalnie wydane!


Stało się! Wczoraj podczas konferencji Ignite, która odbywa się właśnie w Atlencie, ogłosiliśmy oficjalnie wydanie kolejnej edycji Windows Server 2016. Tworząc tę edycję bazowaliśmy bardzo mocno na informacjach zwrotnych od naszych klientów oraz na własnym doświadczeniu z wdrażania centrów danych dla chmury Microsoft Azure. Inspiracja tego wydania to "cloud-ready OS", gdzie platforma ma być spójna, bezpieczna, efektywna oraz elastyczna zarówno dla środowisk on-premise jak i dla nowoczesnych aplikacji wdrażanych w modelu chmurowym. Każdy klient ma być zadowolony! Trzy główne obszary w jakich nowy Windows Server 2016 został naszpikowany funkcjonalnościami i możliwościami to:

Wersja testowa Windows Server 2016

Już dzisiaj możesz pobrać wersję testową ze strony TechNet Evaluation Center (Windows Server 2016 Eval). Zachęcam również do zapoznania się z dokumentacją..

Bezpłatny eBook o Windows Server 2016

Wersja testowa i dokumentacja to mało? Bardzo proszę... Wydaliśmy też bezpłatny eBook: Introduction Windows Server 2016.

Webcast o Windows Server 2016

Nadal mało? Już 13 października od 9:00 Pacific Time (UTC-7) dołącz do webcastu z udziałem Jeffrey Snover, Jeff Woolsey, Erin Chapple: Introducing the cloud-ready operationg system.

System Center 2016

Wraz z Windows Server 2016 wydaliśmy kompleksową platformę narzędzi zarządzania centrum danych - System Center 2016. Tym razem pakiet bardzo mocno integruje się z naszymi rozwiązaniami w chmurze m.in. Operations Management Suite. Takie hybrydowe połączenie jest naturalnym kierunkiem kontroli nad środowiskami zarówno tradycyjnymi jak i chmurowymi.

Wersja testowa System Center 2016

Wersja testowa pakietu oczywiście jest już dostępna na stronach TechNet Evaluation Center (System Center 2016 Eval). Szczególnie polecam testy wraz z OMS, który testowo można aktywować na stronie Operations Management Suite Trial.

Comments (4)

 1. karol_weksler says:

  Pytanie o licencjonowanie w następującej sytuacji.

  2 serwery fizyczne. Każdy serwer posiada jeden procesor. Każdy procesor posiada 4 rdzenie.
  Na pierwszym serwerze jest maszyna wirtualna z Windows Server 2016, która pełni rolę kontrolera domeny.
  Drugi serwer fizyczny czeka aż padnie serwer fizyczny numer jeden celem obsłużenia (uruchomienia) maszyny wirtualnej z Windows Server, która dotąd działała na serwerze fizycznym numer jeden.
  Do domeny jest podłączonych 20 komputerów fizycznych, na których w sumie loguje się przez Active Directory 120 użytkowników w różnym czasie. Np. z rana w godz. 09-11 z komputera KOMPUTER01 korzysta użytkownik Jan Kowalski, w godz. 11-12 z tego komputera korzysta użytkownik Anna Nowak, przez pozostałą część dnia Andrzej Nowak, a w nocy Karol Kowalski.
  Jakie licencje należy kupić, aby wszystko było legalnie?
  O ile wzrósłby koszt całości, jeżeli na pierwszym serwerze fizycznym działał na maszynie wirtualnej jeden Windows Server jako kontroler domeny a na drugim serwerze fizycznym również działałaby maszyna wirtualna z Windows Server jako kontrolerem domeny. Chodzi o uniknięcie przestoju w czasie aktualizacji serwera.
  Cały czas chodzi o Windows Server w wersji Standard.
  Z góry dzięki za odpowiedź.

  1. @karol_weksler mam już informacje, dla Ciebie. Poproszę, skontaktuj się ze mną http://Strefa.MS/kontakt

 2. karol_weksler says:

  Jeszcze doprecyzuję, że na sam serwer przez zdalny pulpit będzie logować się dwóch użytkowników w celu prac administracyjnych.

  1. @karol_weksler Witam. Nie zajmuje się tematami związanymi z licencjami. Aczkolwiek już poprosiłem kolegę, który jest na co dzień blisko licencjonowania Windows Server o podpowiedź. Na szybko polecam dwa dokumenty Windows Server 2016 Licensing Datasheet (http://download.microsoft.com/download/7/2/9/7290EA05-DC56-4BED-9400-138C5701F174/WS2016LicensingDatasheet.pdf) oraz Windows Server 2016 Licensing FAQ (https://download.microsoft.com/download/7/2/9/7290EA05-DC56-4BED-9400-138C5701F174/WSSC2016LicensingFAQ.pdf).

Skip to main content