Kurs MVA o analizie logów w OMS


Chcesz uzyskać głębsze spojrzenie i wgląd w infrastrukturę? Dowiedz się jak w pełni wykorzystać zaawansowane funkcje analizy dzienników zdarzeń oraz analityki bezpieczeństwa i wykrywania zagrożeń w celu zwiększenia ochrony hybrydowego środowiska IT. Posłuchaj mnie oraz Damiana Skrzypca z firmy Secuba, gdzie przedstawiamy funkcjonalność Azure Log Analytics - jeden z komponentów Operations Management Suite, który umożliwia administratorom IT zbierać, łączyć, korelować i wizualizować dane pochodzące z heterogenicznych systemów w celu łatwiejszej identyfikacji przyczyn problemów operacyjnych. Zobaczysz jak zapewnić głębszy wgląd w hybrydową infrastrukturę IT.

Kurs Microsoft Virtual Academy o analizie logów w Operations Management Suite podzieliliśmy na pięć części:

 1. Wprowadzenie do Operations Management Suite - dowiedz się jakie są dziś wyzwania IT związane z zarządzaniem hybrydową infrastrukturą IT, a następnie poznaj rozwiązanie na te problemy - Operations Management Suite.
 2. Pierwsze kroki z Operations Management Suite - dowiedz się jak uruchomić usługę Operations Management Suite, a następnie podłączyć Twoje heterogeniczne środowisko hybrydowe.
 3. Podstawowa konfiguracja Operations Management Suite - dowiedz się jak wykonać w kilku krokach podstawową konfigurację usługi Operations Management Suite, tak aby zbierać wybrane dzienniki zdarzeń a następnie uzyskać przeanalizowane informacje.
 4. Zaawansowana konfiguracja Operations Management Suite - dowiedz się jak wykorzystać Operations Management Suite w celu pogłębienia spojrzenia na aspekty bezpieczeństwa oraz jak zrealizować opcjonalną konfigurację uzyskując dodatkowe funkcjonalności.
 5. Wyciśnij więcej z Operations Management Suite - dowiedz się jak dostosować Operations Management Suite do własnych potrzeb tworząc własne zapytania wyszukiwania, budując ich wizualizację oraz integrując warstwę prezentacji z PowerBI.

Po zakończeniu kursu:

 • Poznasz koncepcję hybrydowego zarządzania infrastrukturą IT
 • Poznasz podstawy Operations Management Suite
 • Poznasz podstawy Azure Log Analytics
 • Dowiesz się jakie są opcje wdrożenia OMS i wybierzesz odpowiednią dla siebie
 • Będziesz miał głębsze spojrzenie na aspekty bezpieczeństwa
 • Dowiesz się jak zbierać dzienniki systemowe
 • Dowiedz się jak wyszukiwać informacje uzyskując to czego potrzebujesz
 • Poznasz szczegółową analizę logów w kontekście konkretnego rozwiązania

Na zakończenie tego wpisu zaproszenie wideo na kurs MVA o analizie logów w OMS - Co "piszczy" w Twojej infrastrukturze?

Szkolenie jest oczywiście bezpłatne, dostępne pod adresem https://aka.ms/PLMVA-OMS-LogAnalytics

Comments (0)

Skip to main content